ПОЛІТИКА ПОВЕРНЕННЯ КОШТІВ І ГАРАНТІЇ ПОКУПЦІВ

Обмін і повернення товару регламентується Законом України «Про захист прав споживачів», згідно з яким покупець має право повернути товар продавцеві протягом 14 календарних днів з дня покупки
Повернення товару від покупця
Покупець має право повернути товар належної якості (чи обміняти його на інший), якщо дотримані наступні умови повернення товару:
  • товар не належить до товарів, які не підлягають обміну та поверненню;
  • товар не використовувався, повністю укомплектований і не порушена цілісність пакування (відкрите упакування не вважається пошкодженням товарного вигляду);
  • збережені заводські (гарантійні) пломби, ярлики та маркування;
  • пройшло менш як 14 днів з моменту отримання товару;
  • є в наявності розрахунковий документ і гарантійний талон.
Продавець має право відмовити у поверненні, якщо не дотриманні дані умови.
Для товарів неналежної якості діють інші норми Закону України «Про захист прав споживачів».
Для повернення товару, необхідно погодити спосіб зворотної доставки товару. Повернення товару відбувається у точці видачі Постачальника або шляхом відправлення товару за допомогою поштової служби. Доставлення товару відбувається коштом покупця. Перед поверненням Товару Покупець повинен написати заяву про повернення товару, в якій мають бути вказані причини повернення.
Вимоги покупця задовольняються протягом 14 календарних днів, якщо інше не обумовлено продавцем з покупцем.
При отриманні товару у відділенні поштової служби або в точці видачі, Продавець зобов’язаний уважно оглянути його, перевірте комплектацію і наявність пошкоджень:
  1. Якщо виявлені пошкодження або неповна комплектація товару, Продавець має право відмовити покупцеві в поверненні.
В такому випадку заповнюється Акт прийняття-передачі, в якому описується товар і виявлені дефекти. Акт прийняття-передачі заповнюється в 3-х примірниках: для Продавця, Покупця та один оригінал залишається у відділенні поштової служби. У разі заповнення акту в точці видачі, він складається в 2-х примірниках: один екземпляр залишається у Продавця, другий екземпляр надається покупцеві.
  1. Якщо товар візуально не має дефектів, Товар приймається для більш детального огляду.
При огляді товару складається Акт огляду товару, а у випадку необхідності проводиться фіксація даного процесу. Якщо в результаті детального огляду товару будуть виявлені порушення правил експлуатації товару чи його товарного вигляду, Продавець має право відмовити покупцеві в поверненні товару, паралельно відправивши йому копію акту огляду товару (наприклад, скан-копію на e-mail), оригінал залишається у Продавця.
Для звернень клієнта з питань обміну або повернення товару, перед тим як вимагати фізичне повернення, Продавець має право запитувати фото/відеоматеріали, які допоможуть візуально виявити його недолік. Це допоможе зорієнтувати покупця стосовно процедури повернення, а також, не витрачаючи час на транспортування товару в точку видачі, запропонувати альтернативне рішення: повна або часткова компенсація вартості товару.

Повернення грошових коштів покупцю
Згідно із законодавством, при поверненні товару розрахунки з покупцем проводяться виходячи з вартості товару на момент покупки. За домовленістю з покупцем, Продавець має право провести обмін на товар за тією ж вартістю або з перерахунком ціни.
Гроші за товар, оплачений карткою або за безготівковим розрахунком, будуть повернуті тим самим способом покупцю. Для цього через особистий кабінет платіжної системи угоду потрібно скасувати і провести повернення коштів, або з розрахункового рахунку, на підставі заяви покупця, повернути гроші на розрахунковий рахунок платника.
Якщо товар був попередньо оплачений, але при отриманні покупець відмовився від товару в односторонньому порядку без поважних причин, що призвело до додаткових витрат продавця (платне зберігання, зворотна доставка), тоді повернення грошових коштів може бути проведене з вирахуванням суми додаткових витрат продавця.
Для повернення грошових коштів за товар продавець направляє покупцеві шаблон заяви на повернення грошових коштів на карту. Після отримання заповненого шаблону, продавець здійснює повернення коштів покупцю. У разі обміну на інший товар, Продавець фіксує характеристики нового відправленого товару в заяві на повернення.