ВЕНТИЛЯЦІЯ

ПРОБЛЕМИ
В ОСЕЛІ

ЗАПОТІВАННЯ ВІКОН
ЗАПАХ ПЛІСЕННЯ
ВИСОКА ВОЛОГІСТЬ
ЗАТХЛЕ ПОВІТРЯ
ГРИБОК, ЗАПАХ ПЛІСЕНІ, ВОЛОГІСТЬ І ЗАПОТІВАННЯ ВІКОН: що робити?
1
Звідки з'явилася вогкість, грибок, пліснява та затхлість?
2
У чому різниця між класичними та побутовими рекуператорами?
3
У чому важлива різниця між побутовими рекуператорами? Як правильно вибрати та не помилитися?.

ТЕМА РОЗКРИТА В АУДІО СТАТТЯХ

(Причини, способи вирішення, методи, обладнання)

Детально розглядаємо цю проблему. Поетапне вирішення питання.

ВЕНТИЛЯЦІЙНІ ПРИСТРОЇ

Огляд найпоширеніших та найпопулярніших систем рекуперації повітря. Детальний аналіз та рекомендації.

Можемо допомогти. Звертайтесь!

Заповніть поля і ми зв'яжемося з вами.
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності
ПОКРОКОВЕ
ВІРИШЕННЯ
ПРОБЛЕМ
Текстова версія аудиопідкастів
1
Причини виникнення проблем зі станом повітря у приміщеннях
Доброго дня, дорогі відвідувачі нашого сайту!
На зв'язку Inovaciya.com і я, Величко Євген фахивець-практик з питань вентиляції, а також інших сфер будівництва. Сьогодні ми з вами поговоримо про ті проблеми, з якими стикається майже кожен домогосподар у наш час.

Хочу нагадати вам, що спочатку ми домовилися спілкуватись зрозумілою всім мовою, простими словами і зрозумілими термінами.
Раджу дочитати до кінця цю статтю і всі її частини, оскільки, можливо, ви знайдете для себе відповіді на деякі актуальні питання.

Отже, на порядку денному стоїть проблема неприємного запаху в наших кімнатах, спальнях, санвузлах, кабінетах, офісах, підвалах тощо. Усьому причина висока вологість, запах плісняви, грибок на укосах, кутах стін та інших місцях.
Тож поїхали! ...
" Грибок виникає у тих місцях, де спостерігається висока вологість і температура приблизно рівна кімнатній. У цьому середовищі розвивається пліснява, яка у свою чергу виділяє токсини. Звідси подразнення шкіри, очей, втома, головний біль, неспокій, безсоння та депресія. Все може закінчитися захворюваннями легенів типу бронхіт та астма"

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80
Перше, що я хочу помітити, це те, що поява грибка на стінах може бути викликана рядом факторів, на які вентиляція не може вплинути. І приписувати цей факт відсутності належної вентиляції неправильно.

Що я маю на увазі?
А саме те, що грибок виникає у тих місцях, де спостерігається висока вологість і температура приблизно рівна кімнатній. У цьому середовищі розвивається пліснява, яка у свою чергу виділяє токсини. Звідси подразнення шкіри, очей, втома, головний біль, неспокій, безсоння та депресія. Все може закінчитися захворюваннями легенів типу бронхіт та астма.

Взимку при недостатньому утепленні стін та відкосів вікон точка роси зміщується всередині стіни ближче до внутрішньої частини, що ближче до кімнати. Поява конденсату на стінах наших квартир є закономірною. І поки ви не усунете цей недолік, не підніміть температуру всередині будівлі, а так само механічно не видаліть шар, так би мовити, «зіпсованої» штукатурки, проблеми будуть супроводжувати вас постійно.

І ось із цього місця якраз не все так просто!
Не кожен відповідальний домовласник може собі дозволити саме зараз і саме в цей самий момент утеплити стінку і попрацювати над віконними відкосами. Проблема може залишатися не вирішеною ще довгий час. А часто буває так, що не може бути вирішена взагалі! Що ж робити?
Мені відомий випадок, коли під час гасіння пожежі багатоквартирного будинку фундамент та стіни були залиті повністю кількома цистернами води. Не дивлячись на те, що все було відновлено, позбутися вологості фундаменту і плісняви, яка вразила весь заражений будинок, було неможливо.

До того ж, нещодавно побудований будинок, в якому не так давно закінчили ремонт, так само віддає сам в себе чималу кількість вологи. Нею дихають стіни, штукатурка, ще не до кінця висохла залита бетонна підлога та перекриття. Весь будинок — велике джерело вологи протягом кількох років після завершення ремонту.

Ми говоримо про ті причини, які не залежать від наявності або, швидше, відсутності вентиляції.

А ось тепер, вважаю за належне нагадати вам про те, що ще одним не маловажним джерелом вологи в приміщеннях, є сама людина і наслідки її життєдіяльності. А це якраз уже відноситься до якості вентиляції в будинку.

Людина за добу виділяє близько 2,5 літрів вологи та 400 грам із них через легені. Тобто в день стандартна сім'я із 4-х осіб виділяє до приміщення, де вона мешкає, близько 1,5 літрів вологи. Взимку, якщо ви увімкнете праску і гладитимете на пару одяг, вже через кілька хвилин ви через вікна не побачите вулицю. Вікна запітніють. А у прасці, насправді, не так багато води. Що ж тепер говорити про наше дихання з вами?!
Плюс до всього випаровування на кухні, у ванній кімнаті, та ж праска в вбиральні і так далі. Людина весь час додає собі проблем, сама того не помічаючи.
Не забувайте, що до того, як людина придумала помістити на стіни свого будинку пінопласт і мінеральну вату, ці стіни, а з ними і дерев'яні вікна, мали можливість «дихати» і обмінюватися з навколишнім середовищем тією самою вологою. Ми ж перетворили свої будинки на подобу термосів з пластику і металу, чим звели всі природні процеси до нуля.

ОТЖЕ! Є маса джерел вологи та бруду, які з тих чи інших причин перетворюють повітря в наших будинках та офісах на суміш вуглекислого газу, спор грибка, частинок шкіри, залишків волосся, кліщів та іншого неподобства!

Усьому причина забруднене повітря, насичене вологою. І поки ви міркуєте над тим, як вам воювати з неутепленими стінами, це забруднене повітря підточує ваше здоров'я.
І ось тут якраз на допомогу приходить добре продумана вентиляція!
РЕКУПЕРАТОРИ- вирішення проблем с вентиляцією в приміщенні
2
ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ
Друге!
Давайте ще раз про причини запаху, запітніння вікон та головний біль.
Причина криється не так у відсутності вентиляції, як у постійному джерелі вологи. Про нього, джерело, ми вже перед цим багато поговорили.

Тепер далі... Оскільки ми ще поки змушені терпіти наслідки того, що самі наробили, то пропоную вирішити питання шляхом видалення самої вологи.

Її можна видалити із приміщення двома способами:
1. Ви можете щодня кілька разів на день провітрювати приміщення шляхом відкривання вікон (а з ними, можливо, і дверей). Це вам реально допоможе, але відразу захолодить саме приміщення, що викличе вже зовсім іншу проблему;
2. Ви можете організувати в приміщенні або в цілому в будівлі повноцінну припливно-витяжну систему, яка видалить забруднене повітря, наситить приміщення свіжим вуличним (звичайно ж, якщо воно дійсно свіже) і додасть вам чималу кількість кисню. І повірте мені, якщо до цього ви не сильно і звертали увагу на наявність свіжого повітря, то після появи його, ви будете здивовані як це ви могли без свіжого повітря раніше жити!

"Ви можете організувати в приміщенні або в цілому в будівлі повноцінну припливно-витяжну систему, яка видалить забруднене повітря, наситить приміщення свіжим вуличним і додасть вам чималу кількість кисню. І повірте мені, якщо до цього ви не сильно і звертали увагу на наявність свіжого повітря, то після появи його, ви будете здивовані як це ви могли без свіжого повітря раніше жити!"

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80

Можемо допомогти. Звертайтесь!

Заповніть поля і ми зв'яжемося з вами.
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності
Приточно-вытяжная система в доме, вентиляция дома, свежий воздух, проблемы с вентиляцией, своими руками
3
ЯКИМИ ВОНИ БУВАЮТЬ ЦІ ПРИТОЧНО-ВИТЯЖНІ СИСТЕМИ
Третє!
Добре, ми з вами погодилися з тим, що вентилювати приміщення треба...
Яким чином?
Якби вам допомагало просте відкривання вікон, я впевнений, ви не заходили б на мій сайт і не читали б цю статтю. А якщо ви тут, то смію вас запевнити, що без припливно-витяжної системи вам не обійтися.
Це 2 у 1: І видалення брудного та подача всередину свіжого повітря одночасно.
І ви знаєте у чому фішка всього цього?
… І тепер ми підходимо до найважливішого, увага! …

Справа в тому, що припливно-витяжні системи на сьогоднішній день є двох типів:
1. Класичні ПВС, які знали ще наші батьки та діди і досі тягнуть за них руки...
2. І сучасні компактні та автономні пристрої з рекуперацією повітря, які в побуті називають рекуператорами.

І ті й ті коштують грошей, часом навіть більше, ніж ми були готові почути. Кожен із видів має свої плюси та мінуси. Але справа в тому, що як би ми не уникали говорити і думати про них, як би ми не відтягували сам момент і початок всього цього, рано чи пізно шлях життя приведе нас до тих самих припливно-витяжних систем. Це як необхідність автомобіля у господарстві. Без нього жити можна, але дуже незручно.

І тут ми потребуємо невеликого відступу...
Отже, друзі, зустрінемося у другій частині нашої теми...

" Припливно-витяжні системи на сьогоднішній день є двох типів:
1. Класичні ПВС, які знали ще наші батьки та діди і досі тягнуть за них руки...
2. І сучасні компактні та автономні пристрої з рекуперацією повітря, які в побуті називають рекуператорами."

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80
Рекуператор, вентиляция, приточно вытяжная система. рекуперация, теплообмен, правильная вентиляция
РЕКУПЕРАТОР:
ЩО ЦЕ ТАКЕ?
Дорогі друзі, ви читаєте другу частину статті, присвяченої проблемам вентиляції.
«Вентиляція зрозумілою всім нам мовою!»

У першій частині ми обговорили, чому нам так непросто живеться і як боротися з не комфортними умовами життя. Зараз ми з вами поговоримо про пристрої, винайдені людством з метою значно покращити для нас мікроклімат у приміщеннях.

Що таке рекуперація чи рекуператор?
Відкриваємо довідник...

Рекуперація повітря - це процес повернення частини теплової енергії за рахунок ефекту теплообміну. У рекуператорі приплив свіжого холодного повітря нагрівається в теплообміннику за рахунок нагрітого повітря, що виводиться з приміщення.

Ух... Вибачте, незрозуміло... Давайте ще раз та іншими словами...

Взимку повітря, що виходить з приміщення, яке нагріте, передає тепло холодному повітрі, яке входить з вулиці. Не змішуючись і не перетинаючи. Як це може бути? Вся річ у теплообміннику, який сконструйований спеціальним чином. Схема проста, як і все геніальне, але сьогодні не про це. Влітку, до речі, ефект зворотний — якщо в приміщенні працює кондиціонер, то повітря з вулиці, що входить, буде не таким гарячим, як останніми роками перед-армагедонського періоду.

Рекуператор - це пристрій, основною частиною якого і є цей теплообмінник. Він може бути паперовим, керамічним, сталевим, алюмінієвим, мідним і т. п. Найкращим матеріалом для теплообміну є, звичайно ж, мідь. Потім алюміній. ККД рекуператора залежить в основному від металу, з якого він виготовлений. Про це можна довго говорити, але ми підемо далі...

Рекуператори зустрічаються як у класичної вентиляції, як частина загальної системи, і у сучасної (назвемо її інноваційної) вентиляції. В останньому випадку це вже окремий незалежний агрегат, що працює сам на себе.

Коли ви шукайте в інтернеті слово «Рекуператор», то можете знаходити представників обох видів, по суті, можливо навіть не розуміючи що це і з чим його їдять.
Як правило, рекуператор із класичної припливно-витяжної системи виглядає як ящик, наповнений «слойковим пирогом» із пластин або гофрованих шарів. Він великий, громіздкий і зовсім не придатний, якщо до нього не приєднати з чотирьох сторін повітропроводи з вентиляторами. Електроз'єднання не вимагає.
Рекуператор нової ери, навпаки, компактний до непристойності, як правило, має круглу трубоподібну форму і захований у стіні, де його не видно. Він може бути напханий електронникою і всілякими датчиками до нудоти, що робить його дорогим і за ціною збитого боїнгу. А може, навпаки, мати курячі мізки, на борту нічого зайвого, що робить його знову ж таки вельми привабливим. Цей пристрій потребує електрики, але скажу вам по секрету, ефективний навіть тоді, коли тимчасово не включений. Але це не завжди...
" Рекуператор - це пристрій, основною частиною якого і є теплообмінник. Зроблений може бути з паперу, кераміки, сталі, алюмінію, міді і т. п. Найкращим матеріалом для теплообміну є, звичайно ж, мідь. Потім алюміній. ККД рекуператора залежить в основному від металу, з якого він виготовлений."

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80
Рекуператор, медный теплообменник. вентиляция, воздух. правильная вентиляция дома. проблемы с вентиляцией, вентиляция своими руками
ПОГОВОРИМО ПРО ПЛЮСИ ТА МИНУСИ КОЖНОЇ З СИСТЕМ
Класична припливно-витяжна система - це контур повітроводів, який перетинає всі необхідні для вентиляції приміщення відбираючи з одного боку «брудне» повітря і насичуючи, з іншого боку, свіжим. Зовні все це нагадує трюм підводного човна з усіма його трубками та механізмами, який чомусь підвісили під стелею.
До нього додається два вентилятори, фільтри, шумоглушники, нагрівачі (як жеж без них), згаданий нами рекуператор, і маса великих і дрібних деталей, яких хочеться позбутися, але не можна.
Можна розмістити лише витяжну систему без припливного свіжого повітря. Іноді це так і працює. Але, повірте, це напівзаходи і потрібного ефекту ви не досягнете. Гроші можливо заощадите і перебуватимете в ілюзорному самозадоволенні деякий час, поки не станеться прозріння.

Якщо правильно спроектувати, підібрати агрегати та встановити все це, то ви в результаті будете задоволені результатом.
Є готові ПВС у зборі, які залишилося лише вивести на вулицю та завести у приміщення. А можна весь цей конструктор зібрати самому, якщо знаєте, що до чого. Можливо стане вам дешевше відсотків на 20.
Якщо враховувати, що все зібрано "як слід", то маємо наступний результат:

Плюси:
1. Ефективність: що є то є.
2. Деяка можливість моневрування і міняти на ходу, якщо вийде.
3. Спеціалістів у цій галузі більше, ніж в іншому випадку. Є до кого звернутися і кого спитати поради. Великий вибір комплектуючих. Класика залишається за всіх часів класикою! Є випадки, коли без варіантів, вирішити питання можливо тільки цим способом...

Мінуси:
1. Як правило, все це коштує не дешево. Вся система затягне «мама не журись».
2. Як не крути, але косяки вилазять то тут, то там. То на швах конденсат тече, то щось десь відпало. Оскільки чим більше складових, то більше ймовірностей де чому зламатися. Серйозні системи в умовах нестабільної України серйозно виходять із ладу. Перепади напруги, відключення та інші недосконалості.

Інноваційна припливно-витяжна система 21 століття (типу «Побутовий рекуператор») - це пристрій, який поєднує в собі одразу і вентилятор, і теплообмінник, і фільтра (якщо вони є) та управління до всього цього. Воно дуже компактне, часом досить привабливе, мініатюрне, так би мовити. Його можна розмістити так, що воно не займе у вас дорогоцінного місця прямо у зовнішній стіні. Виглядає як пластикова труба з головною частиною та хвостом. До нього, як правило, йде пульт, шнурок на дві жили до розетки, інструкція та порівняно на невелику суму чек. Хоча деяких він все ж таки збентежує.

Мінуси такі:
1. Побутовий рекуператор треба ставити у кожне приміщення. Навіть якщо кубатурою він, як вам здається, потягне кілька кімнат, все одно не обманюйте себе. Дива не станеться. У кожне приміщення потрібно окремий рекуператор і крапка.
2. Встановити вам його просто так, не напружившись, не вийде. Для нього необхідно просвердлити/пробурити або продовбати (у кого як вийде) потрібного діаметра отвір. Наскрізь через стіну на вулицю, як правило, 160мм або більше, до того ж ще й з невеликим ухилом. Зовсім трохи...
3. Враховуючи, що якщо у вас кімната не одна, то витрати кратно збільшуються. Але це навряд чи буде дорожчим за класичну вентиляцію. У крайньому випадку витрати можуть зрівнятися, але метушні менше і механізмів, які можуть зламатися в найнепотрібніший момент теж менше.
4. І останній мінус – фахівців у цій сфері поки що небагато. Але вам пощастило. Я один із них... Не забувайте про це, завжди радий допомогти... До речі, у класичній вентиляції я розуміюся не гірше.

Плюси:
1. Як було сказано: Естетика, сучасний дизайн, вписується майже в кожен інтер'єр. Побутові рекуператори – це як роллс-ройс – ознака смаку та достатку. Як колись у 90-х ним був стільниковий телефон чи кондиціонер у квартирі. Рекуператори з кожним роком завойовують ринок дедалі більше. Навіщо вам плестись за цивілізацією? Ідіть у ногу з часом!
2. Встановити це диво можна самому без сторонньої допомоги. Є кілька невеликих нюансів, але дуже маленьких. Я потім розповім...
3. Ціна побутового рекуператора порівняно невелика. Справа в тому, що наш народ, як правило, вентиляцією постійно нехтує і вважає ознакою поганого тону думати про таку незначну дрібницю. І тільки коли кімната вкрилася товстим шаром грибка, раптом для себе зненацька усвідомлює, як глибоко помилявся. І тут настає прозріння. А вентиляція вимагає капіталовкладень! І тоді одним покаянням не обійтись. Так що хочете ви чи ні, а якщо вам дорогі умови вашого повноцінного життя та роботи, то витратитись на вентиляцію доведеться!
4. Хоч, як не крути, якісні рекуператори дуже ефективні. Не зважаючи на свої компактні розміри. Скажу по секрету, навіть дешеві китайські рекуператори, теж на подив хороші. Це майже завжди працює! Вони створюють провітрювання та повітрообмін навіть тоді, коли вентилятори вимкнені. Не так результативно, але все ж таки... У мене вдома стоять відносно недорогі рекуператори, на роботі в різних приміщеннях встановлені як дорогі так і не дуже. Клієнтам ми встановлювали різні. Результат також різний, але рекуператори виправдовують себе завжди. ККД відрізняється, але тим не менш, вікна не потіють, запаху немає і самопочуття набагато краще за наявності побутового рекуператора.

Поки що в цьому розділі ми припинимося...
Далі, якщо вам цікаво, я вам розповім у чому відмінність побутових рекуператорів між собою. Повірте, ви про це навіть не здогадувалися...

" Інноваційна припливно-витяжна система 21 століття типу «Побутовий рекуператор» - це пристрій, який поєднує в собі одразу і вентилятор, і теплообмінник, і фільтра та управління до всього цього. Воно дуже компактне, часом досить привабливе, мініатюрне. Його можна розмістити прямо у зовнішній стіні. Виглядає як пластикова труба з головною частиною та хвостом."

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80
ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ РЕКУПЕРАТОРАМИ
Дорогі друзі! Вітаю вас на сайті Inovaciya.com. Ми з вами говоримо про побутові рекуператори – інноваційні пристрої 21 століття.
Сьогодні ми розглянемо різницю між ними, і я допоможу вам трохи у всьому цьому розібратися.

Отже. Якщо ви в пошуковій системі інтернет-браузера наберете слово «рекуператор», то Google вам видасть масу результатів на цю тематику. Рейтинги, відгуки та особливо відео. Думаю, якщо ви тут, то ви вже борознили простори інтернету і змогли переконатися, що думки про рекуператори є різними. Від слів "Це просто диво!" до «Вас обманюють і це ошуковання чистої води!».
Що я можу сказати із цього приводу. Люди, які пишуть ці коментарі або лише одного разу мали справу з цими пристроями і не розібралися у питанні, або, швидше за все, мали короткочасний досвід, який їх ні до чого не привів. Побутові рекуператори на ринку України вже протягом кількох років. За цей час ми продали чимало цих пристроїв. У мене є про що розповісти...

Вся лавина негативної думки про компактні рекуператори народилася від того, що початкові моделі та їх виробники, як це зазвичай трапляється у процесі еволюції, були справді недосконалі. Це і зараз таке є, але відсоток значно менше.
До речі, нагадаю, якщо не хочете потрапити в халепу, зв'язуйтесь зі мною. Я завжди радий вам допомогти...

Зовнішній вигляд, розміри, колір та інші характеристики у всіх різні. Кожен виробник хвалить і ще раз вихваляє свої моделі, бравуючи перевагами та приховуючи недоліки. Але ми знаємо насправді, хто з них хто.
Хочу сказати, забігаючи наперед, що не завжди дорогі та хвалені моделі справді коштують тих грошей, які за них просять. Є деякі самородки, які коштують відносно недорого та дадуть фору дорожчим моделям. З зрозумілих причин я не можу вголос назвати ті фірми, які я маю на увазі. Тим більше, що часи змінюються, ситуація може вже за місяць-другий стати іншою. Але маю зауважити, що з повагою ставлюся до виробників, які хоч і просять за свої рекуператори пристойних грошей, але роблять їх воістину суперефективними.

Я обіцяв не сильно ускладнювати спілкування термінами та упускати непотрібні та важкі для розуміння деталі. Отже, повернемось до принципової різниці між побутовими рекуператорами.

Вони мають два типи. Розрізняються за принципом роботи безпосередньо вентилятора та самого теплообміну.
1. Це рекуператори реверсивного типу
2. І рекуператори протиточного типу.

Сказав і усвідомив, що ніхто нічого не зрозумів... Повторю ще раз...

Перший тип: реверсивні. Від слова «реверс».
Рекуператори, які мають один вентилятор, що обертається по черзі то в одну, то в іншу сторону. Цей напівцикл складається із 70 секунд. Трохи більше за хвилину вентилятор дме на витяжку, потім секундна пауза і наступні 70 секунд він уже дме у зворотному напрямку на подачу. Серед цього потоку перебуває, як правило, керамічний теплообмінник, який за ідеєю повинен спочатку увібрати в себе тепло від кімнатного повітря і віддати його відразу ж вуличному. Це працює. З цього приводу точаться суперечки, якщо бути абсолютно чесним, але все ж таки цей спосіб працює. Скажу так, 90% пропозицій на ринку у цій сфері пропонують саме реверсивний спосіб повітрообміну. Ці моделі, по ідеї, найдешевші та доступніші. Але є серед них винятки з яскравими назвами та відомими брендами. Ви відразу й не зрозумієте, з яким саме рекуператором ви зіткнулися. Але сама згадка про керамічний теплообмінник має вас підштовхнути до думки, що ви зустрілися з рекуператором реверсивного типу.

Другий тип рекуператорів:
Принцип протиточного повітрообміну. Що це таке?
Вираз «противоточний» походить від слова «потік», а не «точність».
Ці рекуператори мають вже не один, а два вентилятори. Вже вдвічі найкращий ефект! Вентилятори працюють нескінченно довго, доки ви їх не відключите. Потоки обмінюються теплом, не змішуючись, спрямовані один назустріч іншому. Теплообмінники бувають різні: керамічні, алюмінієві, але дедалі більше трапляються мідні. Коштують у рази дорожче, але це виправдано. Тому що ефект від незалежних один від одного потоків значно і значно вищий! Я особисто ціную саме цей вид повітрообміну та вважаю, що за ним майбутнє. З приводу ціни скажу, що країна сонця, що сходить, має ряд пропозицій, які входять до числа протиточних рекуператорів за прийнятною ціною. Вони не такі «модні», але виконують свою роль. Виробляють недорогі моделі ще й в Україні. Але про це наступного разу...

І ті й інші можуть працювати, як варіант, тільки в один бік, наприклад, «на витяжку» або, навпаки, на приплив. Багато хто має таку функцію. У цьому вони схожі. Це необхідно в тих випадках, коли, наприклад, на вулиці запах диму і ви не хочете, щоб усередину приміщення він проник. Або, навпаки, на вулиці дуже холодно і ви боїтеся застудитися. Бажаєте, щоб працював тільки на викид.

Деякі мають нічний режим, турборежим і кілька швидкостей. Деякі лише одну швидкість. коефіцієнт тепловіддачі також різний. Мідні теплообмінники найкращі, але й коштують дорожче. Деякі мають функцію «розумний дім» та можливість підключення до загальної системи управління будинком, працюють та управляються через інтернет, смартфон. Багато включаються дистанційним пультом. Це для них дрібниці. Але є моделі, які нічого цього не мають, зате коштують у рази дешевше.
Маю зізнатися, виходячи з особистого досвіду та досвіду моїх клієнтів, що всі ці, так би мовити, «цяцянки» більшістю користувачів не використовуються. Цієї дорогої іграшки вистачає на невеликий час. Ви можете поміняти смартфон, оновити ОС на телефоні та програму управління рекуператором швидше за все більше ніколи не встановите. Проста людська лінь. Або забудете де поклали пульт від пристрою і півроку шукатимете його, а коли знайдете, зрозумієте, що чудово жили і без нього.
Я особисто сам включаю в себе вдома рекуператор не часто, те саме і в офісі. Чому? Тому що він і без включення до мережі дає ефект мікроциркуляції повітря, цього часто вистачає здебільшого. Щось схоже на «ефект старих дерев'яних вікон».
Вражаючий факт: коли рекуператора немає, ви задихаєтеся. Коли він є, ви його не включаєте! Але не подумайте, що він не потрібний. Потрібен! Просто його робота методична, постійна і не помітна для ока. Але ж це працює!

Отже, підіб'ємо підсумок почутого:
Два види рекуператорів: реверсивні та протиточні;
З електронним управлінням та без нього;
Виправдана ціна та завищена;
Високоефективні та не дуже;
Дорогі та дешеві;
Відомі та не відомі...

Багато я вивчав. І готовий вам порадити.
Нагадую, що мої консультації абсолютно безкоштовні.
Готовий допомогти вам буквально з усіх питань щодо будь-якої вентиляції.

Ви запитаєте в чому сенс моїх послуг, якщо вони безкоштовні?
Відповідь дуже проста. Я офіційний дилер багатьох хороших і перевірених фірм, співпрацюю з ними безпосередньо.
Я можу допомогти вам не лише з агрегатом, але й із досить вигідним за ціною придбанням.
Шукайте розв'язання ваших проблем без зайвого головного болю і витраченого даремно часу - звертайтеся за консультацією.

До зв'язку! Ваш Величко Євген та сайт Inovaciya.com.

Якщо ви хочете заощадити час і свої нерви, якщо ви не знаєтеся на питанні і не соромитеся це визнати, то зв'яжіться зі мною і я вам підкажу правильний вихід. Ви заощадите не лише час, але, головне, ви дуже добре заощадите на ваших грошах!

Якщо що, дзвоніть 063-199-70-80

Можемо допомогти. Звертайтесь!

Заповніть поля і ми зв'яжемося з вами.
Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності